Polbruk - Kostka brukowa w polskich miastach

Zastosowanie kostki brukowejW Polsce coraz więcej miast i miasteczek, w których układana jest kostka brukowa - pięknieje w oczach. Dzięki przedsięwzięciom lokalnych władz oraz zaangażowaniu samych mieszkańców ulice i place poddawane są kompleksowej rewitalizacji. Ich styl można idealnie dopasować do otoczenia, używając szlachetnych wyrobów (kamień, kostka brukowa) do wykończenia nawierzchni. Pod marką Polbruk - kostka brukowa dostępna jest w przeróżnych kształtach, kolorach i fakturze.

Właściwie dobrana kostka brukowa może stanowić dyskretne tło dla zabytkowej architektury lub sprawić, że całkiem zwyczajne budynki będą wyglądać bardziej atrakcyjnie. Nawet niepozorny skwer, niewielki plac czy przeciętna miejska uliczka mogą całkowicie zmienić swoje oblicze nabrać charakteru parkowego albo zamienić się w reprezentacyjne miejsce spotkań czy tętniący życiem deptak zieleń i kostka brukowa to znane i doceniane połączenie. Realizując indywidualne projekty, warto wykreować bardzo wyrazistą przestrzeń a kostka brukowa jest w tych rozwiązaniach niezawodna.

KOSTKA BRUKOWA W MIEJSKIEJ PRZESTRZENI PRESTIŻU

Kostka brukowaGłówny miejski rynek czy plac przed ratuszem musi być zadbany i przyjazny dla mieszkańców. Odpowiednio wykończone trwałym materiałem, którym jest kostka brukowa, szerokie chodniki dzielnic handlowych sprzyjają temu, by właśnie tam lokowały swoje siedziby kolejne firmy, sklepy i instytucje. W sezonie zaś gwarno robi się w ulicznych ogródkach kafejek i restauracji. Ciekawy, dekoracyjny efekt daje równoczesne wykorzystanie w jednym miejscu kilku rodzajów kostki brukowej, o zróżnicowanej kolorystyce i kształtach. Dzięki finezji projektantów, dzięki użyciu materiału takiego jak kostka brukowa - mogą w ten sposób powstać wzory odpowiadające wymyślnej architekturze otoczenia.

KOSTKA BRUKOWA W MIEJSKIEJ PRZESTRZENI REKREACJI

Kostka brukowaW parkach, zieleńcach i na skwerach świetnie sprawdza się kostka brukowa o lekko pofałdowanej, naturalnej fakturze i melanżowej kolorystyce. Tak wykończona, nawierzchnia alejek nawiązuje do plam kwiatów na klombach i trawnikach. Mieszkańcy uwielbiają rodzinne spacery czy przejażdżki rowerowe (na ścieżkach rowerowych doskonale sprawdza się kostka brukowa bez fazy) po promenadach i bulwarach, których trasy są estetyczne i bezpieczne. Specjalny rodzaj krawężnika wjazdowego sprawia, że gładko i bez trudu można z wózkiem pokonać przejście dla pieszych. Wiele wyrobów z grupy kostka brukowa wykorzystywanych jest również przy wykończeniu dużych boisk sportowych czy placów zabaw.

KOSTKA BRUKOWA W MIEJSKIEJ PRZESTRZENI ŻYCIA

W miejscach zadbanych, gdzie droga czy chodnik rozwiązane są nawierzchnią, do której użyta została kostka brukowa - przyjemnych lepiej się żyje i pracuje. Poczucie, że można mieć wpływ na własne otoczenie i zmieniać je na lepsze, podnosi komfort mieszkańców. Promując ideę rewitalizacji polskich miast, Polbruk wspiera aktywność ich gospodarzy. Ceni dobry klimat dla inwestycji i zaangażowania, bo z własnego doświadczenia zna jego efekty - gdańska firma w ciągu kilku zaledwie lat uzyskała pozycję ogólnopolskiego lidera w swojej branży. Wyroby Polbruku (krawężniki, kostka brukowa, płyty ściekowe) powstają w zakładach produkcyjnych w całym kraju, dysponujących nowoczesnymi maszynami i autorskimi technologiami. Pracownikom Polbruku towarzyszy zarazem myśl, że to, co piękne, nie musi być ulotne. Dowody można znaleźć w wielu... europejskich miastach w Polsce, gdzie króluje kostka brukowa.